Gmina Brzeźnica: mapa turystyczna

b_305_228_16777215_01_images_Mapa_II_wyd.JPGPolecamy 2 wydanie publikacji „Gmina Brzeźnica: mapa turystyczna” w skali 1:25.000, które ukazało się pod 2016 r. Wydawcą jest Gminna Biblioteka Publiczna
w Brzeźnicy, a zlecenie zrealizowało Wydawnictwo Compass z Krakowa. W nowym wydaniu wprowadzono kilka aktualizacji w stosunku do wydania z 2012 r. Treść mapy jest tłumaczona na język angielski.

Mapę można otrzymać bezpłatnie w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy, w filiach bibliotecznych w: Łączanach, Marcyporebie, Paszkówce, Sosnowicach, Tłuczani oraz w Urzędzie Gminy w Brzeźnicy. Dostępna będzie także  na stoiskach promocyjnych w regionie.

Publikacja ma na celu ułatwienie poruszania się po terenie. Na awersie naniesiono gęstą sieć dróg w tym gminnych, którą konsultowano z Wójtem Gminy Brzeźnica Bogusławem Antosem. Mapa poprzez graficzne symbole wskazuje, a tym samym promuje: zabytki, szlaki turystyczne, miejsca widokowe, akweny wodne, stanowiska archeologiczne, osobliwości przyrodnicze, infrastrukturę użytkową.

W części opisowej na rewersie mamy w syntetycznym ujęciu przedstawiono, m.in.: położenie, dzieje historyczne, zabytki i obiekty warte zobaczenia, szlaki turystyczne, różnorodność przyrodniczą.

Wyrażamy nadzieję, że 2 wydanie sprawi, że mapa znajdzie się już w każdym domu i będzie użyteczna. Wśród turystów i gości bezpłatne mapy cieszą się zawsze największym powodzeniem. Polecamy wszystkim korzystanie w domu i w terenie z publikacji: „Gmina Brzeźnica: mapa turystyczna”. 

Wiesława Jarguz

DMC Firewall is a Joomla Security extension!